Behnan Ulaş, Ankara’da Adige (Çerkes) bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Şaka gibi, 1 Nisan günü doğdu. Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’nden, Gazi Eğitim İngilizce Bölümü’nden ve University of the Arts London Camberwell Güzel Sanatlar Grafik Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. USA Mac Academy’de 2 ay MacOS sistem sertifika eğitimi gördü.

Profesyonel Kokartlı Turizm Rehberliği yaptı. Çeşitli liselerde ve üniversitelerde İngilizce Eğitmeni olarak çalıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığında Spor Uzmanlığı yaptı. Akdeniz Olimpiyatları Organizasyonunda çalıştı.

Özel Sektöre geçti, 6 yıl Sağra’da (Tadella, Sarella), 1,5 yıl Ülker’de, 2 yıl Bayındır Holding’de (Bayındır İnşaat, Tıp Merkezi, Sigorta, Sagra, Tatilya), 6 yıl Turgut Aydın Holding’te (Memorial Hastanesi, Aydın Örme, Ayko) görsel tasarım departmanlarını sanat yönetti. 5 yıl Reklam Ajansı (Tarla Reklam, PlanAdWorks, Solutions Istanbul Network) deneyimi var. Uluslararası iki, yurt içinde altı tasarım ödülüne sahip olup, dünya ambalaj müzesinde iki eseri yer alıyor.

O.B.K.T’de tiyatro oyunculuğu yaptı. İki tiyatro oyununun müziğini, sekiz oyunun ise dekorunu yaptı. Ordu İlinin Tiyatro Tarihini yazdı. Fotoğraf çekmeye bayılıyor. On iki yıldır İstanbul’da Türk Sanat Müziği Topluğu üyesi olarak müzikle ilgileniyor. Dört müzik enstrümanı çalıyor. Kafkas Halk Danslarında uzmanı. Lisanslı olarak çeşitli kulüplerde basketbol oynadı. Basketbol ve hentbol hakemlikleri yaptı. Bir yıl Basketbol İl Hakem Komitesi Başkanlığı, iki yıl Basketbol Federasyonu İl Temsilciliği görevlerinde bulundu.

İngilizce biliyor. Evli, iki çocuklu ve Pasha adında Chihuahua cinsi üç yaşında bir köpek hamisi. Mayıs 2017’den bu yana Chincilla cinsi kedisinin, Çiko’sunun hala yasını tutuyor.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *